Ankara’da Diş Hekimliği ve Diş Tedavisi

Tüm bireyler, oral hijyenin sağlanması, sağlıklı bir ağza ve dişlere sahip olmak için diş hekimlerini düzenli olarak ziyaret etmelidirler. Yılda iki kez diş hekimine kontrol muayenesi olarak ağız ve diş sağlığınızı koruyabilirsiniz. Ankara diş kliniklerinden internet üzerinden ya da telefonla randevu alabilirsiniz.

Ankara’daki diş klinikleri ve diş hastaneleri, size ağız ve diş sağlığı ile ilgili temel bilgileri vermenin yanı sıra, klinik ve radyolojik muayenelerinizi de gerçekleştirebilir. Ankara diş doktorları, diş, dişeti ve ağız sağlığına dair aşağıdaki tedavileri gerçekleştirmektedir:

İmplant cerrahisi ve protezi: Kaybedilmiş dişlerin kök boşluklarının yerlerine yerleştirilen yapay kökler aracılığıyla protez dişlerin ağıza yerleştirilmesi.

Dişeti hastalıkları tedavisi ve cerrahisi: Dişetlerindeki çekilme ya da infeksiyon benzeri durumların tedavisi ve bu kapsamda uygulanan cerrahi müdahaleler.

Konservatif ve endodontik uygulamaları: Konservatif diş tedavisinde dişin mine ve dentin tabakalarındaki çürükler temizlenir ve dolgu işlemi gerçekleştirilerek diş restore edilir. Endodontik tedavi ise dişin damar ve sinirlerinin bulunduğu pulpa bölgesindeki sorumların tedavisine dayanır. Kanal tedavisi, en bilinen endodontik tedavi yöntemlerindendir.

Çocuk dişleri profilaksisi ve tedavisi: Çocuk diş sağlığında hastalıkların oluşumunu ve ilerlemesini engelleme amaçlı önleyici takip ve uygulamalar.

Lazerle diş tedavisi ve cerrahi uygulamalar: Sert doku lazer tedavisi ile diş ve çene kemiği üzerinde çalışılmaktadır. Çürüklerin temizlenmesi ve kompozit dolgu işlemleri için kullanılır. Yumuşak doku lazer tedavisi ise dişetlerinin şekillendirilmesi, yeniden konumlanması ve renk bozukluklarının giderilmesinde kullanılır.

Estetik diş hekimliği uygulamaları: Diş ve diş etlerindeki estetik olmayan görüntüler, form ve renk bozukluklarının tedavi edilmesi. Hasta için ideal gülüş tasarımı yaratılır ve bu kapsamda gerekli operasyonlar gerçekleştirilir.

Erişkin ve çocuk ortodontisi: Gerek erişkinlerde, gerekse çocuklarda çapraşık dişler, dişlerdeki form bozuklukları ya da çenedeki kapanış bozukluklarının tedavisi. Ortodontik tedavi kapsamında tel, braket ya da şeffaf plaklar kullanılabilmektedir.

Her türlü sabit ve hareketli protezler: Sabit protezler, yani porselen, seramik,zirkon ve kron kaplama, köprü, laminate veneer uygulamlarını kapsar. Diş hekimi tarafından uygulandıktan sonra hasta tarafından hareket ettirilemeyen, yerinde sabit kalan protezlerdir. Hareketli protezler ise hasta tarafından takılıp çıkarılabilen protezlerdir ve tam ve parçalı protez olmak üzere ikiye ayrılır.

Bilinçli hipnozla diş tedavisi: Diş hekimliği, hipnoz yöntemini en öok kullanan tıp alanlarından biri. Bilinçli hipnoz tedavisi ile, hastanın huzursuzluk ve korkularının giderilerek rahatlaması sağlanır ve ideal tedavi ortamı yaratılır.

PAYLAŞ

Paylaş:

Diger Makaleler:

dental-arayuz-dis-fircasi

Dental Arayüz Fırçası Kullanımı

Arayüz fırçası kullanımı ağız bakımının çok önemli bir parçasıdır. Arayüz fırçaları diş fırçalarının ulaşamadığı kimi zaman da diş iplerinin dahi yetersiz kaldığı durumlarda çok iyi

disi ipi kullanimi

Diş İpi Kullanımı

Diş ipi kullanımı sırasında amaç; dişlerin yan yüzeylerindeki plağı mekanik olarak her aralıkta, ipi sırayla her iki yandaki dişe dayayarak, dişlerin yan yüzeylerini temizlemektir. Diş

Ankara’da Diş Hekimliği

Diş hekimleri, dişler, diş etleri, ağız boşluğu, ağız ve çevresindeki dokuların sağlığı ve tedavisine odaklanmış olan doktorlardır. Dolayısıyla, diş hekimliği, sadece dişlerden değil diş, dişeti

dis estetigi nedir

Diş Estetiği Nedir?

Diş hekimliği ve diş tedavisi, bir çok alt kategoriyi bünyesinde barındırır. Diş estetiği de bunlardan biridir. Estetik diş hekimliği, hastanın dişlerini tedavi etmenin yanı sıra

favicon

Randevu Al