[accordion collapsible=”true” closed_bg=”#ffffff” title_color=”#606060″]
[pane title=”Ortodonti nedir?” background_image=””]

Ortodonti dişlerin birbiriyle, çenelerle, çenelerin birbiriyle ve yüzle ilişkilerini düzenleyen ve bozukluklarını düzelten bir branştır. Ortodontik tedavi ortodontistler tarafından uygulanır. Yer darlığı nedeniyle oluşan basitten daha komplikeye diş çapraşıklıklarını, doğumsal anomalileri, büyüme ve gelişim eksikliklerini, dişler ve çeneler arası bozuk ilişkileri, sonradan gelişen diş dizisi bozukluklarını, genel olarak dişleri ve çeneleri ilgilendiren anomalilerin düzeltilmesiyle uğraşan bir branştır.
[push h=”30″]

[/pane]

[pane title=”Kimlere uygulanır?” background_image=””]

Ortodontik tedavi çocukluk çağından başlayarak ileri yaşlara kadar uygulanabilen bir tedavi türüdür. Evvelce belli bir yaştan sonra uygulanamadığı kabul edilen ortodontik tedavi günümüzde her yas grubundan hastaya başarıyla uygulanabilmektedir. Dişler ve çeneler arası ilişkileri dişlere ve çenelere uygun apareylerle özel hesaplanmış kuvvetler uygulayarak düzeltir.Bu amaçla özel olarak geliştirilmiş muhtelif teller, bantlar, yaylar, zemberekler, lastikler, vidalar ve takılıp çıkartılabilen apareylerden ve plaklardan yararlanır.
Ortodonti tedavisinde ileri yaştaki hastalar için eğer vaka uygunsa geliştirilen yeni malzemelerle dil tarafından uygulanan, görünmeyen bantlar ve teller kullanılabildiği gibi özel teknolojilerle üretilen şeffaf plaklarla tel takmadan da tedavi yapılabilmektedir.
Günümüzde toplumun estetiğe ve ağız sağlığına daha bilinçli yaklaşılması sonucunda her yaştan ortodontik tedavi gören hasta sayısında ciddi oranda artış olmakta. Çeneler arası uyumsuzluklar ve dişler arası çapraşıklıklar, rotasyonlar, eksen eğimi bozuklukları, aralıklar ortodontik tedavilerle düzeltilebilmekte ve bu sayede sağlıklı bir diş sıralaması ve güzel bir gülüş elde edilebilmektedir.
Ortodontik tedaviler, yaygın olan inanışın aksine sadece erken yaşlarda değil erişkinlerde de uygulanabilmektedir. Çocukluk döneminde ortodontik tedavi görmesi gerektiği halde tedavi edilmeyen, dişlerindeki çapraşıklıkları giderebilmek amacıyla ileri yaşlarda diş hekimine kron talebiyle çok sayıda hasta müracaat etmektedir. Geriye dönüşü olmayan böyle bir kron tedavisi yerine, ortodontik tedavi ile istenilen estetiğe kavuşulabileceğini öğrenmek, hastaları memnun etmektedir.
[push h=”30″]

[/pane]

[pane title=”Ortodonti fiyatları nedir?” background_image=””]

Ortodonti tedavisi fiyatları seçilen tedavi yöntemine, kullanılan malzemenin türüne, tedavi süresine, özel üretim malzemelerin gerekip gerekmediğine bağlı olarak çok çeşitlilik gösterebilmektedir.
[push h=”30″]

[/pane]

[pane title=”Ne tür bir tedavi uygulanır?” background_image=””]

Tedaviler sırasında uygulanacak braketler metal, plastik veya porselen olabilmektedir. Görünümü, metal olanlara nazaran çok daha estetik olan şeffaf görünümlü bantlar, tedaviyi çok daha kabul edilir kılmaktadır. Uygulamalar sırasında ağrı ve acı oluşmamakta sadece tedaviyi takip eden ilk günlerde geçici bir hassasiyet oluşabilmektedir.
İleri yaşlardaki uygulamalarda, pekiştirme tedavisi daha uzun tutulmaktadır.
Çenelere ait bozukluklar ise ortodontik ve bazen de cerrahi tedavilerin birlikte uygulanması ile tedavi edilmektedir
[push h=”30″]

[/pane]
[/accordion]

favicon

Randevu Al