Diş hekimliği ve diş tedavisi, bir çok alt kategoriyi bünyesinde barındırır. Diş estetiği de bunlardan biridir. Estetik diş hekimliği, hastanın dişlerini tedavi etmenin yanı sıra dişlerin daha iyi görünmesini sağlayacak tedaviler uygulanmasına dayanır. Estetik diş tedavisi sonucunda hastalar ağız ve diş sağlıklarına kavuşmanın yanı sıra ideal bir görünüme ve estetik bir gülüşe sahip olurlar.

Günümüzde dış görünüşümüz büyük önem taşımakta. Bakımlı ve iyi giyimli olmanın yan ısıra yüzümüz ve tabii ki gülümsememiz de ilk izlenimi oluşturan etmenlerden. Durum böyle olunca sağlıklı ve beyaz dişlerin önemi de ortaya çıkıyor. Dişlerinin görüntüsünden memnun olmayan, çapraşık, asimetrik, eksik, koyu renkli yahut lekeli dişlere sahip olan bireyler, çoğunlukla gülümserken elleriyle ağızlarını kapar ve dişlerinin görünmesinden rahatsız olurlar. Bu durum da çoğu zaman da bireye özgüven eksikliği olarak yansır. Diş estetiği ise bu noktada devreye girerek bireylerin dişlerindeki form veya renk bozukluklarını gerekli tetkiklerden sonra en doğru tedavi yöntemleri ile giderir. Sağlıklı bir gülümsemeye, beyaz ve muntazam dişlere kavuşan birey dişlerini çekinmeden gösterir, rahatlıkla güler ve dolayısıyla özgüvenini yeniden kazanır.

Diş ve diş etlerindeki estetik olmayan görüntüler, form ve renk bozuklukları ağız sağlığına dair kimi problemlerin sonucunda oluşur. Yani çoğunlukla bu durumlar neden değil sonuçtur. Dolayısıyla estetik diş tedavisinde ilk adım bu durumu yaratan ana nedeni bulmak, sorunun kaynağına inmek ve bu sorunu tedavi etmektir.

İdeal bir gülüş yaratmayı hedefleyen ve dişlerin mümkün olan en iyi şekilde görünmesini hedefleyen estetik diş tedavisinden, dişlerinin aralarında boşluklar olan, dişleri çapraşık olan, lekeli dişlere sahip olan, diş rengi sarı ya da kahverengiye dönmüş olan, ağzında eksik diş bulunan, ağzında kırık diş bulunan, kapanış bozukluğu olan,eskimiş,yıpranmış,renk ve şekil uyumsuzluğu gösteren protezlere ve dolgulara sahip kişiler yararlanabilir. Estetik diş tedavisinde temel husus öncelikle hastanın ağız ve diş sağlığı için gerekli tedavileri uygulamak, ardından ideal estetik görünümü yakalamak için tedaviye devam etmektir.

Sağlıklı dişlere ve estetik bir gülüşe sahip olmak için Ankara’da estetik diş tedavisi görebilirsiniz. Ankara’da estetik diş hekimliği hizmeti veren farklı kurumlar mevcuttur. Bu kurumlarda diş hekimleri hastaların klinik muayenelerini gerçekleştirip radyolojik incelemelerde bulunur ve hastanın şikayetine göre gerekli tedavileri uygularlar.

© 2018 Aykaç Diş Kliniği - Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.